Szukaj restauracji

Bez względu na to czy Twoja firma to jednoosobowa działalność gospodarcza czy też ogromna, centralnie zarządzana korporacja, Taste Club ma pakiet zastosowań dedykowany właśnie Tobie i Twoim pracownikom.

Dla Grup

Tylko teraz przez kolejnych kilka tygodni oferujemy Tobie i Twoim znajomym kartę Taste Card w promocyjnej cenie. Jedyne co musisz zrobić to zorganizować się w grupę liczącą min. 20 osób (koledzy, rodzina, znajomi) i złożyć grupowe zamówienie na 20 kart. Możesz to zrobić klikając w poniższy FORMULARZ.

Nagrody

Możesz zaoferować swoim pracownikom członkostwo w Taste Club w bardzo atrakcyjnej cenie dostępnej dla nich wyłącznie za Twoim pośrednictwem. Podnieś morale swojej kadry, pozwól im poczuć, że ich wynagrodzenie to coś więcej niż tylko pieniądze, daj im radość z jedzenia w najlepszych restauracjach w najlepszej cenie. W zależności od wielkości Twojego zamówienia jesteśmy gotowi wstawić Twój znak firmowy na nasze karty.

Konkurs i motywacja

Tylko teraz przez kolejnych kilka tygodni oferujemy Tobie i Twoim znajomym kartę Taste Card w promocyjnej cenie. Jedyne co musisz zrobić to zorganizować się w grupę liczącą min. 20 osób (koledzy, rodzina, znajomi) i złożyć grupowe zamówienie na 20 kart. Możesz to zrobić klikając w poniższy FORMULARZ.

danie-tansze-z-karta

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 28 maja 1998 roku, pracodawca zobowiązany jest zapewnić nieodpłatnie posiłek oraz napoje pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych.

Wielu pracodawców nie ma jednak możliwości wydawania pracownikom posiłków i napojów bezalkoholowych, dlatego idealnym rozwiązaniem w tym wypadku jest wykorzystanie przedpłaconej karty Taste Club Card. Umożliwiają zatrudnionym spożycia ciepłego dania, a jednocześnie zwalniają pracodawcę z konieczności tworzenia stołówki na terenie firmy. Co więcej, firma nie musi troszczyć się o zakup, logistykę i magazynowanie artykułów spożywczych, a pracownicy mogą wybrać miejsce, czas i rodzaj spożywanego posiłku.

Korzyści z uczestnictwa dla firm

 • Karty Taste Card mogą służyć między innymi jako karty żywieniowe – finansowane przez pracodawcę w ramach świadczenia pracowniczego na posiłki regeneracyjne lub posiłki profilaktyczne, gwarantują zdrowy sposób motywacji pracowników.
 • Stanowią tym samym najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie motywacyjne dla firm, które chcą ułatwić życie swoim pracownikom a zarazem zaoszczędzić!
 • Firma oszczędza dzięki korzyściom podatkowym wynikającym z ustawy (w zależności od ilości pracowników oszczędności mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie)
 • Pracownicy korzystają z najszerszej sieci punktów gastronomicznych w całej Polsce

rozwiazanie-tasteclub-dlafirm

Zalety zastosowania Taste Card jako karty żywieniowej

 • Prosty i wygodny sposób na zapewnienie pracownikom posiłku w ramach świadczeń pracowniczych – w biurze, w terenie, w delegacji
 • Możliwość wielokrotnego zasilania karty co miesiąc (tej opcji brak w przypadku kuponów i bonów żywieniowych)
 • Niezwykła oszczędność czasu pracy działów HR, administracji i księgowości – dzięki braku konieczności zliczania bonów i kuponów żywieniowych, a potem ponownego rozliczania ich
 • Brak problemów z dystrybucją świadczenia pracowniczego, karta dystrybuowana raz, a zasilana cyklicznie na życzenie klienta
 • Oszczędność do 462 zł na jednego pracownika rocznie
 • Wygodne i korzystne rozwiązanie w ramach finansowania żywienia pracowników (w przeciwieństwie do bonów i kuponów żywieniowych)
 • Wartość kart na posiłki jest zwolniona ze składki ZUS do 190 zł miesięcznie!
 • Oszczędność dla pracownika do 342 zł rocznie

Podstawa prawna: § 2.2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. (Dz.U. nr 60,poz. 279) do Kodeksu Pracy w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów przewiduje, iż jeżeli pracodawca nie ma możliwości wydawania posiłków ze względu na rodzaj wykonywanej przez pracownika pracy lub ze względów organizacyjnych, może zapewnić w czasie pracy:
a) korzystanie z takich posiłków w punktach gastronomicznych,
b) przyrządzanie posiłków przez pracownika we własnym zakresie z otrzymywanych produktów

 

Całkowite koszty pracodawcy dla wynagrodzenia przekazana jest w formie Taste Club Card
Wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe 1,93%
WYNAGRODZENIE W CAŁOŚCI WYPŁACANE W FORMIE PIENIĘŻNEJ
Miesięczna kwota brutto wynagrodzenia pracownika
2 500,00 zł
Kwota brutto wynagrodzenia otrzymana przez pracownika w formie pieniężnej
2 500,00 zł
Kwota wypłacona na dofinansowanie posiłków w formie Taste Club Card
0,00 zł
Kwota otrzymana w formie Taste Club Card
0,00 zł
Składki na ubezpieczenia społeczne należne finansowane przez płatnika składek (należne od pracodawcy)
510,50 zł
Składki na ubezpieczenia społeczne należne finansowane przez ubezpieczonego (należne od pracownika)
342,75 zł
Stawka podatku dochodowego od osób fizycznych 18%
Podatek do zapłaty (podatek zostanie pobrany przez pracodawcę)
388,31 zł
Całkowity koszt dla pracodawcy

3 018,50 zł
Kwota netto otrzymana przez pracownika
1 742,28 zł
Całkowite koszty pracodawcy, gdy część wynagrodzenia przekazana jest w formie Taste Club Card
Wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe 1,93%
CZĘŚĆ WYNAGRODZENIA PRZEKAZANA W FORMIE TASTE CLUB CARD
Miesięczna kwota brutto wynagrodzenia pracownika
2 310,00 zł
Kwota brutto wynagrodzenia otrzymana przez pracownika w formie pieniężnej
2 310,00 zł
Kwota wypłacona na dofinansowanie posiłków w formie Taste Club Card
190,00 zł
Kwota otrzymana w formie Taste Club Card
190,00 zł
Składki na ubezpieczenia społeczne należne finansowane przez płatnika składek (należne od pracodawcy)
479,50 zł
Składki na ubezpieczenia społeczne należne finansowane przez ubezpieczonego (należne od pracownika)
316,70 zł
Stawka podatku dochodowego od osób fizycznych 18%
Podatek do zapłaty (podatek zostanie pobrany przez pracodawcę)
393,00 zł
Całkowity koszt dla pracodawcy

2 979,09 zł
Kwota netto otrzymana przez pracownika 1 765,38 zł
Całkowite oszczędności pracodawcy z zastosowania Taste Club Card
Miesięczna oszczędność pracodawcy na jednego pracownika 39,41 zł
Roczna oszczędność pracodawcy na jednego pracownika 472,92 zł
Liczba pracowników 100 os
Miesięczna oszczędność pracodawcy na jednego pracownika 3 941,00 zł
Łączna roczna oszczędność pracodawcy

47 292,50 zł

Przykłady zastosowań karty Taste Card

Dofinansowanie posiłków

Jeden z Klientów naszej firmy zatrudniający kilkaset osób zastanawiał się nad różnymi formami motywacji pracowników. HR przeprowadził krótką ankietę wśród osób zatrudnionych w spółce w celu dobrania najbardziej odpowiedniego dla nich benefitu. Okazało się, że ponad 500 – osobowa załoga chciałaby otrzymywać dofinansowanie posiłków. Dlatego też firma zaczęła rozważać, co będzie bardziej opłacalne – podwyżka wynagrodzeń czy dofinansowanie posiłków? Największe oszczędności spółka uzyskała dzięki kartom przedpłaconym Taste Card, które co miesiąc zasila na kwotę 190 zł. Takie rozwiązanie przynosi wymierne korzyści firmie, a pracownicy zyskali jedno z najbardziej pożądanych świadczeń pozapłacowych, dające swobodę wyboru formy, pory i miejsca posiłku. Dzięki kartom Taste Card pracownik ma dostęp do wszystkich punktów gastronomicznych w całej Polsce, takich jak restauracje, kantyny, bary szybkiej obsługi, pizzerie, firmowe kafeterie…

Dofinansowanie posiłków profilaktycznych

Klient naszej firmy był zobowiązany przepisami prawa do zapewnienia nieodpłatnie posiłku profilaktycznego. Firma nie miała możliwości wydawania posiłków profilaktycznych, ponieważ większość pracowników wykonywała swoją pracę w terenie i poruszała się po całym kraju. Dystrybucja artykułów spożywczych również nie była możliwa ze względu na logistykę. Dlatego pracodawca zastosował optymalne rozwiązanie, dzięki któremu mógł zarządzać firmą zgodnie z przepisami prawa, jak również zadbać o dobre samopoczucie pracowników. Firma skorzystała z kart Taste Card. Rozwiązanie to ułatwiło mu wywiązanie się z ciążących na nim obowiązków ustawowych, a pracownikom zapewniło swobodę w wyborze miejsca, czasu i rodzaju spożywanego posiłku profilaktycznego.

Karta Rabatowa!